Gimnazjum im.Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlikowie oferuje wysoki poziom nauczania i wychowania. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną zapewniającą osiąganie dobrych i bardzo dobrych wyników w nauce.

Współpracujemy ze społecznością lokalną, współorganizujemy imprezy środowiskowe. Jesteśmy szkołą małą, gwarantującą wychowankom bezpieczeństwo (w obecnym roku szkolnym mamy 130 uczniów w 6 oddziałach klasowych).

Dysponujemy odpowiednią bazą dydaktyczną: salą komputerową przygotowaną na 20 stanowisk, Multimedialnym Centrum Informacji zorganizowanym w bibliotece, nową, dobrze wyposażoną salą gimnastyczną (odbywają się tu zawody sportowe na szczeblu rejonu i powiatu). Od roku szk. 2009/10 nasi gimnazjaliści uczą się w nowoczesnej pracowni językowej, wyposażonej w tablicę interaktywną,21 stanowisk ze słuchawkami.

Rozwijamy zainteresowania młodzieży na zajęciach dodatkowych:wokalno-instrumentalnym, kółkach przedmiotowych (biologicznym, chemicznym, matematycznym, historycznym, j. obcych, sportowym). Zapewniamy uczniom opiekę na zajęciach świetlicowych.

Wychowankowie naszej szkoły osiągają liczne sukcesy sportowe ( dwukrotnie zajęliśmy I miejsce w klasyfikacji generalnej w powiecie).

Od roku szk. 2011/12 uczestniczymy w projekcie edukacyjnym e-Szkoła Wielkopolska.

Szkoła zapewnia opiekę pedagoga i higienistki. Zaprzyjaźnioną szkołą jest Gimnazjum im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Opatowie.