Miesiąc Bibliotek Szkolnych

PAŹDZIERNIK- MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Harmonogram obchodów 2016/20167

Tydzień I

1. Przez cały pażdziernik - Miesiąca Bibliotek Szkolnych na godz. wych. weźmiemy udział w akcji Narodowe Czytanie 2016’ -  chętni lub wytypowani przez wychowawcę  uczniowie czytają fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza przez 10-15 minut.

2. Konkursy:

• na ekslibris biblioteki szkolnej - konkurs polega na zaprojektowaniu ekslibrisu w formie plakatu. Każda praca powinna zawierać logo graficzne, które składa się z napisu „ex libris”, nazwy właściciela tj. „Biblioteka Gimnazjum w Siedlikowie” oraz grafiki. Format pracy to arkusz A4.

• na opwieść grozy - konkurs polega na napisaniu - wymyśleniu własnej opowieści grozy /max 3 str. A4 pisma komputerowego/.

Termin oddawania prac: 28.10.2016 r.  Na zwycięzców czekają nagrody :-)

Tydzień II

1. Na godzinie wychowawczej 11.10 /bądź w innym terminie jednak nie później  jak do dn.11.10/ każda klasa przygotowuje plakat promujący czytanie. Wystawa plakatów odbędzie się w holu szkoły;

2. Zbiór informacji  nt. czytelnictwa opublikowany w eDzienniku i  na stronie internetowej szkoły

Tydzień III

Czytanie wzbogaca - prace szkolnego Klubu czytelniczego w ramach projektu Poczytajmy

Tydzień IV

1. Podsumowanie miesiąca bibliotek szkolnych

2. Podsumowania i wyniki konkursów

3. Stworzenie rankingu najlepszych książek i czytelników miesiąca - osoba, która        wypożyczy najwięcej książek w bibliotece w miesiącu październiku otrzyma nagrodę, Ponadto powstanie   ranking najbardziej poczytnych książek na podstawie ilości wypożyczeń poszczególnych tytułów.

Autor: Justyna Krawczyńska